0 486 518 10 08

İtfaiye Ekiplerimiz Çalışmalarına Hız Kesmeden Devam Ediyor

03.11.2017 16:20

Belediyemiz vatandaşa su taşımaya devam ediyor. Günde iki ya da üç tanker ile su şebekesi olmayan veya sorun yaşayan vatandaşlara su dağıtan itfaiye ekiplerimiz tüm ihbarlara cevap verdiklerini belirtti.

Merkeze bağlı Şehit Harun boy, Ofis, Karşıyaka ve Başak mahallelerinde evlere itfaiye ile su götürüldüğünü belirten  Silopi Belediyemiz  İtfaiye Müdürü M. Emin Güler şunları söyledi:

“Su şebekesi olmayan ve sıkıntı olan mahallerle biz belediye itfaiye ekipleri olarak su götürüyoruz. Belediye başkanımızın da talimatıyla merkez ve köylerde nerede olursa olsun yardımcı olmamızı istiyor. İtfaiye  araçlarımızla bazen günde iki ya da  üç araçla su hizmeti veriyoruz. Ayrıca havaların soğuk olmaya ve suların donması olayına karşılık, önlem niteliğinde,  itfaiye olarak hayvancılık yapanlara ve evlerinde  su sıkıntısı olanlara su takviyesi  yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Günlük ihbarlara göre bazen iki bazen de üç araçla evlere su götürüyoruz.” 

 Sayın Güler konuşmasının devamında;  bu mevsimde yol üzerindeki tozun insan sağlığını olumsuz yönde etkilediğini belirterek "Amacımız, yıkama çalışması ile birlikte daha sağlıklı bir çevre yaratarak, çevre kirliliğini önlemektir. Aynı zamanda cadde ve sokaklarımıza da daha temiz ve güzel bir görünüm kazandırmaktır" diye konuştu. 

 Ayrıca Belediyemiz itfaiye ekipleri, ilçemizin farklı  yerlerindeki faaliyette olan noktaların temizlik ve yıkama işlemelerini sürdürmektedir. Silopi stadyumu da bunların başında gelmektedir.