0 486 518 10 08

Kadın Kültür Merkezimiz Kadınlarımızın Hizmetinde

24.01.2017 10:44

Kadın Kültür Merkezimiz Kadınlarımızın Hizmetinde

Karşıyaka mahallemizde bulunan ve kadınlarımızın her alan da gelişmesi açısından belediyemize bağlı Kadın Eğitim, Destek ve Kültür Merkezimiz kadınlarımıza hizmet vermeye hazır hale geldi.

Kadın Eğitim, Destek ve Kültür Merkezi Müdüremiz Gönül Ürgen yep yeni projeler ile kadınlarımıza hizmet sunacağını ifade etti. Farklı alanlarda açılan kurslar ile kadınlarımızın kültürel açıdan eğitim göreceğine değinen Ürgen, kadınlarımıza sanat, spor ve sosyal faaliyetlerle dolu bir hayatın kapılarını açarak, belki de çoğunun hayatını değiştireceğini söyledi.

Kadın Eğitim, Destek ve Kültür Merkezi Müdüremiz Gönül Ürgen; "Silopi Belediyesi Kadın Eğitim Destek ve Kültür Merkezimizde meslek edinme, hobi-beceri kurslarımızı iki ana başlıkta belirlenen kurslara Silopili kadınlarımızın yoğun ilgisini çekeceğini düşünüyoruz. Açtığımız ilk günden itibaren kadınlarımızın yoğun ilgisi ile karşılaştık. Silopi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Osman Bilen ile işbirliği yaparak farklı branşlarda kurslar düzenliyoruz. Kurs sonrasında sertifika alan veya kurs bitiren kursiyerlerlerimiz yıl sonu çalışmalarını yıl sonunda sergileyecekler. Kadınlarımız için Okuma - Yazma, Anne - Çocuk Eğitimi, İğne Oyası, El Örgüsü, Resim, Halk Oyunları, Oyunculuk, Biçki Dikiş, Kilim ve bir çok alanda kurs düzenlemeyi düşünüyoruz. Kadın Merkezimizde sanat, spor, şehir içi, şehir dışı geziler ve sosyal faaliyetler ile sınırları zorlayıp ülkemize sesimizi duyurmak istiyoruz. Aynı zamanda kadınlarımız ve özellikle anne kursiyerlerimiz içim iki ana sınıfımız mevcut. Kadınlarımız kurslarda eğitim görürken, çocuklarını güvenle bırakabilecekleri uzman çocuk gelişimci öğretmenlerimiz de mevcuttur. Yıl boyunca farlkı eğitim seminerleri düzenlemeyi planlıyoruz." dedi. 

Son olarak Kadın Eğitim, Destek ve Kültür Merkezi Müdüremiz Gönül Ürgen her yaştan kadınlarımızın Kadın Merkezimize gelerek kayıt yapabileceklerini söyledi.