Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Sezer Işıktaş, Silopi ilçe merkezine bağlı Kavallı köyünde öğrencilere karne dağıttı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Sezer Işıktaş, bu sabah erken saatler de karne dağıtımı Kuzey Irak Sınırının sıfır noktasındaki Kavallı köyüne gelerek köy okulu öğrencilerine karne dağıttı.

Bu esna da Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Sezer Işıktaş’a İçe illi Eğitim Müdürü Bülent Dayanan, İlçe Jandarma Komutanı Cem Yalçın, Silopi Engelliler Derneği Başkanı İdris Kalenderoğlu eşlik etti. Takdir ve teşekkür alan öğrencilere başarılar dileyen Işıktaş, karneleri dağıttıktan sonra başarılar dileyerek buradan ayrıldı. Silopi Engellileri Koruma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İdris Kalenderoğlu da Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Sezer Işıktaş’a öğrencilerin bu mutlu gününde kendilerini kırmayarak köylerine geldiği için teşekkür etti.

Milli Eğitim Müdürü, İlçe Jandarma Komutanı Bin başı Cem Yalçın da Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Sezer Işıktaş’a eşlik etti.

Daha sonra Silopi Erkek İmam Hatip Anadolu Lisesinde Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından düzenlenen karne günü etkinliğine katınlan Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Sezer Işıktaş burada da öğrenciler ile bir araya geldi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından okunan Kuran tilaveti ile başlayan program ilahiler eşliğinde devam etti. Kaymakam ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Sezer Işıktaş öğrencilere yarıyıl tatili esnasında tatil yapmanın yanı sıra ders çalışmaları gerektiğini ve bir yıl sonra kazanacakları sınavdan sonra daha rahat bir yaşam sürdüreceklerini söyledi.

Program TÜGVA Silopi ilçe temsilcisi Fırat Haşimoğlu’nun yatığı konuşmanın ve karne dağıtımının ardından son buldu.


Adalet FİDAN
Silopi Belediye Eşbaşkanı
Süleyman ŞAVLUK
Silopi Belediye Eşbaşkanı
Adalet FİDAN
Silopi Belediye Eşbaşkanı
Süleyman ŞAVLUK
Silopi Belediye Eşbaşkanı
Silopi